+38 (067) 350-68-88

Call-центр: - понеділок - неділя: з 9-00 до 21-00

Допомога у виборі духової шафи

Допомога у виборі духової шафи

В даний час в домашніх умовах можна приготувати будь-яку страву.

Те, про що попередні покоління не могли навіть мріяти, зараз легко здійснюється. І все це завдяки сучасним технологіям, втіленим в кухонній помічниці - плиті, зокрема в духовій шафі. Щоб зробити правильний вибір, потрібно врахувати багато чинників, подумати, що Ви хочете отримати від духовки. Сучасні виробники пропонують широкий вибір побутової техніки. Спробуємо розібратися, на що потрібно звертати свою увагу.

 Духові шафи бувають газові й електричні. В даний час все більше споживачі віддають перевагу електричній духовці. При цьому електродуховки мають безліч переваг. Основна з них - більша безпека і керованість, а також наявність термодатчика і термостата, що забезпечують підтримку точної температури. Крім того електричні духові шафи багатофункціональні, що дозволяє приготувати будь яку вишукану страву. Кожна функція забезпечує певний спосіб створення температурного режиму. Різноманітність режимів забезпечується за рахунок різних видів нагрівальних елементів, а також наявністю вентилятора. Нагрівачі можуть працювати разом, або окремо в різних режимах.

Залежно від розташування нагрівачі бувають приховані та відкриті. Приховані розташовуються за верхньою, нижньою або бічною стінкою і забезпечують м'який тепловий потік різної інтенсивності та напрямку, що створює глибокий і тривалий прогрів.

Відкритий нагрівач - гриль - розташований в самій духовці і створює інтенсивний тепловий потік подібно жару багаття або розпечених вугіль. У деяких моделях гриль може мати різну потужність, що сприяє економії електроенергії, тому що кількість витрат тепла для різного обсягу продукції відрізняється. Іноді гриль розташовують у поглибленні зверху і навіть прикривають панеллю для уникнення випадкового опіку.

Деякі моделі забезпечені вентилятором, який рівномірно розподіляє тепло, що виходить від нагрівачів. Гаряче повітря обдуває продукт з усіх боків, забезпечуючи рум'яну скориночку. Такий режим називається конвекцією. При одночасному включенні режимів гриля і конвекції створюється аналог вертела, при цьому не вимагається перевертання страви. Крім того вентилятор можна використовувати для розморожування продуктів при невеликих температурах.

Сучасні моделі духовок забезпечені програмним забезпеченням. Ви можете вибрати час, коли духовка повинна включитися і завершити процес приготування, при цьому Ви можете присвятити свій час прийому гостей, а не кулінарному процесу.

Ще один новомодний винахід - температурний зонд (термощуп), який вставляється всередину продукту (наприклад великий шматок м'яса або дичину). Як приклад духовка http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/dukhovi-shafy/hbg656rs1-detail.

Як тільки продукт буде готовий всередині, Ви почуєте оповіщення, тим самим звільните себе від необхідності постійно перевіряти готовність продукту. Також розумна духовка може відключитися сама незадовго до закінчення приготування, використовуючи для повної готовності залишкове тепло.

Крім того, що Ви зможете здивувати своїх гостей майстерно приготовленими стравами, Вам не загрожує виснажливий процес очищення духовки. Не забуваймо, що духовка розумна, і очищається вона сама. Існує два способи самоочищення - піролізний і каталітичний. Для піролізного самоочищення досить натиснути одну кнопку, після чого вся камера духовки нагрівається до 500 градусів, перетворюючи весь вміст в золу, яку Ви зможете вимести з допомогою щіточки.            Процес піролізної очищення займе 1.5-2.5 години. Можете не побоюватися з приводу такої високої температури, трьох- або чотиришарове скло надійно ізолює тепло, оберігаючи від небезпеки обпектися. Даний спосіб очищення можна запрограмувати і провести його  у Вашу відсутність.

У деяких духових шафах зустрічається система очищення під назвою EcoClean. Вона аналогічна каталітичної, але діє ефективніше і не вимагає частої заміни панелей. Ще одна система очищення - AquaClean. Її суть в тому, що після закінчення приготування необхідно поставити всередину духовки склянку з водою, а по закінченні процесу протерти ганчіркою. Таким чином відпарений бруд буде вилучений. Якщо та духовка не забезпечена системами самоочищення, то її панелі покриваються спеціальною емаллю, що не вимагає особливого догляду. Достатньо лише ретельно протерти її після закінчення процесу приготування.

       Процес вибору духової шафи вимагає врахування багатьох факторів: як технічних (розміри, установка), так і вибору режимів (рецепти, програми). Бажаємо Вам зробити правильний вибір!

0