+38 (067) 350-68-88

Call-центр: - понеділок - неділя: з 9-00 до 21-00

Коротко про духовки

Час не стоїть на місці,  а разом з ним не стоять на місці наука та техніка. З кожним роком все більше і більше сімей стикається з тим фактом, що їх житло потребує обновок. Як правило, в першу чергу ці обновки торкаються або санвузла, або кухні, так як саме тут відставання від сучасних технологій особливо помітне.

В цій статті розмова буде про прилади, без яких не може обійтися жодна сучасна кухня – про духовки.

Зовсім недавно кухонну плиту розділили на варильну поверхню (панель) і духову шафу (духовку). Безсумнівно такий розподіл додав комфорту в процес приготування їжі. Однак це не означає, що зробити вибір на користь тієї чи іншої моделі духовки стало легше. Дехто, зіткнувшись з проблемою вибору духової шафи, і зовсім вирішить від неї відмовитися. Мовляв, є варильна поверхня, на ній і борщ зварити можна і яєчню посмажити, а що ще потрібно для щастя? Але в процесі приготування тих же елементарних вареників Вам потрібно слідкувати, щоб не википіло і не пристало. Тобто без Вашої безпосередньої участі тут не обійтися. Зовсім інша справа духова шафа. Навіть найбільш вишукані страви в ній готуються абсолютно самостійно, а якщо Вам серед маси функцій та настройок вдалося вибрати ту єдину духову шафу, то у вас до того ж все буде ще й дуже швидко готуватися.

Однією з перших характеристик, яку вказують виробники, йде пункт «залежна» або «незалежна». В даному випадку «незалежності» шафа добивається у варильної поверхні. Мова йде про загальну чи розділену панель керування, а також про розміщення духової шафи. Залежна духова шафа може розміститися строго тільки під варильною поверхнею, тоді як її незалежний аналог може бути розміщений в будь якому зручному для Вас місці, наприклад, на рівні пояса чи на рівні очей, що, погодьтеся, зручно.

Також духові шафи бувають газовими, електричними та комбінованими (газовий пальник та електричний гриль). Звичайно, більше переваг за собою зберігає електрична духова шафа. Вона багатофункціональна і дозволяє приготувати більш широкий спектр страв, так як нагрівання у електричної духової шафи багатостороннє з точним ступінчатим регулюванням і вона швидше досягає заданої температури. Однак, як правило, при виборі духовки ми опираємося на більш прозаїчні фактори, наприклад, чи підведено до нашого будинку газ і якщо підведено, то яка духовка буде економічно вигіднішою, з точки зору комунальних тарифів.

Але уявімо, що Ви обрали газову духову шафу. Давайте подивимося з чим Вам прийдеться мати справу. Газові духовки, як правило, по набору функцій значно бідніші, ніж електричні. Вони поділяються на ті, що з вентилятором і без вентилятора. У останніх, внизу розміщений газовий пальник, а зверху – газовий чи електричний гриль. Бажано, вибрати духову шафу з електричним грилем, тому що він забезпечує рівномірне прогрівання і більш точне ступінчате керування температурою. Якщо духова шафа обладнана вентилятором, то вона переходить в вищу лігу, або в категорію багатофункціональної. Вентилятор розподіляє гаряче повітря рівномірно по всьому об’єму камери, відповідно і страв приготувати можна більше. В таких духовок є свої особливості. Вентилятор не повинен загасити полум’я пальника. Для цього застосовуються порожнисті пальники, вогонь в яких горить всередині їх порожнини. На випадок, якщо вогонь все таки погасне, існує функція автоматичного підпалу. А автоматичний підпал в свою чергу поділяється на А) з ручним вмиканням і Б) з  автоматичним. При наявності першого, потрібно натиснути кнопку і одночасно повернути ручку регулятора подачі газу; при автоматичному – достатньо лиш змінити положення ручки.

Головним козирем електричних духових шаф являється точне дотримання температури. А раз так, то і спектр приготованих в такій духовці страв суттєво розширюється. В електричних духових шафах якості нагрівальних елементів використовуються ТЕНи. В нижчій лізі духових шаф ТЕНи встановлюються зверху і знизу камери, тоді як в представників вищої ліги, крім верхніх та нижніх ТЕНів, встановлено гриль (ТЕН або кварцевий), вентилятор і кільцевий нагрівальний елемент довкола нього. Чим більше ТЕНів, тим ширші можливості духовки.

Особливості нагрівання кожної з цих частин.

Духова шафа у якої немає вентилятора називається статичною. З нагрівальних елементів у неї тільки верхній та нижній ТЕНи, але і їх цілком достатньо для того, щоб приготувати щось нескладне, наприклад, запіканку. Та якщо Ви любите лазанью, ніжну піццу чи страви в горщечках, які своїм ароматом можуть вирішити кінець світової війни, то приглядайтеся до духовки з вентилятором. Виробники називають такі прилади багатофункціональними або з конвекцією. В даному випадку точніше буде назвати це примусовою конвекцією. Так от, якщо духовка оснащена таким ось вентилятором, то в більшості випадків вона має ще один нагрівач – кільцевий, який розміщений на задній стінці довкола крильчатки вентилятора. Час приготування зменшується процентів на 30 в духовці, де вентилятор перемішує гаряче повітря з холодним і тим самим забезпечує рівномірне і швидке прогрівання страви.

Та існують і «розумні» духовки такі, як http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/dukhovi-shafy/hb676g0s1-detail  в пам’ять яких занесена безліч програм (до 150). Тут за Вас  вже подумали розумні люди, які нагрівальні елементи потрібно вмикати при приготуванні тієї чи іншої страви, так що тут Вам тільки залишилося обрати страву та внести вагу продукту. Однак, якщо Ви створюєте щось особливе і вважаєте,  що дана настройка не зовсім те, що Вам потрібно, то в Ваших силах внести корективи в програму і включити/виключити ті чи інші нагрівальні елементи.

Однак у виробників духових шаф на нагрівальних елементах фантазія не закінчилася. Деякі духовки оснащені мікрохвильовою піччю або навіть пароваркою. Наприклад в духові шафи http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/dukhovi-shafy/hm676g0s1-detail або http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/kompaktni-prylady/kompaktni-dukhovi-shafy-z-mikrokhvylovym-rezhymom/cm636gbs1-detail всі  - Німеччина, інтегрована мікрохвильова піч, а це економить місце на кухні. Але для тих, хто надає перевагу більш здоровій їжі, розробники передбачили режим приготування на парі. Для цього в деякі моделі треба наливати воду.

Наприклад, такі моделі, як духова шафа-пароварка http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/kompaktni-prylady/kompaktni-dukhovi-shafy-parovarky/csg656rs1-detail  контролює кількість води, і слідкувати за процесом приготування нема потреби. А працює це так. Спочатку в залежності від режиму температура в духовці піднімається до 30-230 градусів, потім вбудований парогенератор подає пару (вологість 30-100%), і страва готується. А модель http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/kompaktni-prylady/kompaktni-dukhovi-shafy-parovarky/cs656gbw1-detail  має три види парової обробки: 1) для приготування овочів, риби та рису, 2) завдяки поперемінній дії гарячого повітря та пари можна приготувати соковиту печеню чи хрусткі кондитерські вироби, 3) чергування режимів нагрівання духовки і подачі пари дозволить одночасно зробити і основну страву і гарнір. Але існують і інші методи обробки парою. Наприклад в духовій шафі перед початком роботи в спеціальну ємність набирають воду, а духовка в процесі приготування перетворює її в пару. Така обробка парою хороша тим, що при випіканні з парою відходить і жир, і скоринка залишається хрусткою.

 

0