+38 (067) 350-68-88

Call-центр: - понеділок - неділя: з 9-00 до 21-00

Варильні поверхні "доміно"

Варильні панелі Доміно: що можна купити в наборі?

Кухня сучасної господині повинна бути не тільки функціональною, але і максимально зручною незалежно від свого розміру. Адже не секрет, що зараз з'являється все більше квартир-студій, де кухня відділена від житлового приміщення чисто умовно. А це диктує свої правила для обладнання її кухонною технікою. Не завжди зручна класична 4-х конфорочна плита з вбудованою духовкою, іноді цілком достатньо двох конфорок, а духовка зовсім не потрібна. Саме для таких цілей придумали кухонні модулі «доміно». Також ці модулі можна використовувати і для втілення оригінальних дизайнерських ідей на великих і спеціалізованих кухнях.

Що ж являє собою кухонний модуль «доміно»? Насамперед, це вбудована кухонна панель, яка врізається в стільницю або іншу робочу поверхню. Розмір такої панелі, як правило, 50 х 30 см, управління виноситься на саму панель і може бути сенсорним. Господиня може встановити на своїй кухні як один такий модуль, так і декілька, причому ці модулі можуть бути встановлені не обов'язково поруч.

Існує кілька основних типів панелей «доміно», і вони охоплюють практично більшість вирішуваних на кухні завдань, виконані в одному дизайні і легко можуть поєднуватися один з одним. Розглянемо основні типи модулів «доміно», їх особливості, переваги і недоліки.

1. Варильні поверхні "доміно"

Варильні панелі «доміно» являють собою як би половинку звичайної варильної панелі, і їх технічні характеристики практично нічим не відрізняються від великих плит. Панелі «доміно» бувають газові, електричні, комбіновані (газ-електрика), склокерамічні і індукційні. Кожен з цих типів має свої особливості, які необхідно враховувати при виборі.

Газові та комбіновані варильні панелі «доміно»

Якщо в кухню проведено газ, то логічно використовувати газові або комбіновані панелі. Їх експлуатація виходить дешевшою, до того ж, в газових пальниках не потрібно чекати нагрівання робочої поверхні і вистигання після їх вимкнення. Вартість газових панелей найнижча, але й додаткових функцій вони мають менше всіх. Ручки для управління виведені на верхню площину.

Всі газові панелі обов'язково обладнуються п'єзоелектричним підпал газу.
Комбіновані панелі більш рідкісні, вони представляють собою поєднання двох конфорок (газової та електричної) в одному модулі. Таку модель можна вибрати, якщо можливі перебої з газом, тоді на допомогу прийде електрику.

Електричні варильні панелі «доміно»

Це також досить недорогі кухонні плити. Вони оснащені двома класичними електричними конфорками. Управління проводиться ручками, розташованими на верхній площині панелі. Їх можна використовувати в будинках, де немає газу. Це цілком бюджетний варіант, він може розглядатися в невеликих офісних кухнях або кухнях квартир-студій. Недолік таких конфорок у відносно повільному нагріванні і довгому охолодженні.

Склокерамічні варильні панелі «доміно»

Ця категорія більш високого класу. Склокерамічні панелі не тільки більш дорогі, але також і істотно зручніше класичних електроплит. По-перше, нагрівання самої поверхні і її охолодження відбувається набагато швидше. По-друге, плита має світлову індикацію гарячих конфорок, це дає можливість не обпектися. По-третє, таку панель набагато легше підтримувати в чистоті, так як скляна поверхня дуже легко відмивається від пролитої і підгорілої їжі. І, по-четверте, склокерамічні варильні панелі «доміно» значно економічніше електроплит з класичними конфорками.

Індукційні варильні панелі «доміно»

Індукційна плита - це склокерамічна плита з індукційними конфорками. Відмінність їх від традиційних в тому, що нагрівання здійснюється за допомогою енергії магнітного поля, утвореного вихровими струмами, які згенеровані спеціальної мідною котушкою. Сама індукційна конфорка не нагрівається, нагрівається безпосередньо магнітне дно посуду, яке передає тепло продуктам.

Такий спосіб нагріву найбільш економічний і безпечний, тому що робоча поверхня плити нагрівається тільки від дна посуду, і її температура рідко перевищує 60 градусів. Також плита дуже швидко вистигає. Недолік такої варочної панелі в її високій ціні і в можливості використовувати посуд тільки з магнітним дном. Простий алюмінієвий посуд або посуд з нержавійки без вбудованого в дно сталевого магнітного диска на цій плиті працювати не буде.

Всі газові та електричні типи варильних панелей можуть виконуватися як в нержавіючому варіанті, так і в емальованому. Нержавійка може бути полірованою або матовою, а емаль може бути різних кольорів, так що вибір у господині досить широкий і можна підібрати варильну панель «доміно» виходячи зі своїх можливостей і переваг.

2. Додаткові модулі "доміно"

Всі основні виробники панелей «доміно» окрім стандартних варильних поверхонь пропонують додаткові блоки, якими можна облаштувати навіть найвишуканішу кухню і приготувати оригінальні страви.

Фритюрниця

Це дуже поширений модуль «доміно». Так як страви, приготовані у фритюрі, прижилися у багатьох сім'ях через свою простоту і швидкість приготування, господині часто вибирають такий модуль для своєї кухні.

Основа модуля - фритюр, він розташований над нагрівальним елементом і оснащений ємністю для олії з декількома температурними зонами. Також модулі часто обладнуються резервуарами для холодної олії, які розміщені нижче нагрівального елемента. Сюди осідають вода і дрібні частинки їжі, що утворюються в процесі приготування.

Гриль

Багато господинь дуже люблять побалувати своїх гостей їжею, приготованою на грилі, а зробити це вдома навіть восени або взимку стає легко, якщо кухня обладнана вбудованим гриль-модулем. Такі модулі, як правило, обладнуються металевими решітками, на які укладаються продукти, і електричними нагрівальними елементами, розташованими в піддоні. У деяких моделей під гратами можуть розташовуватися спеціальні лавові камені для рівномірного жару і вбирання крапель жиру.

Пальники WOK

Це також досить затребуваний модуль в сімействі «доміно». В даний час стає все більше любителів східної кухні, і приготування страв в сковороді WOK дуже популярне. Для правильного використання WOK необхідний правильний пальник, так як страви готуються дуже швидко на максимальній температурі з постійним помішуванням. Для такої мети підходить модуль, оснащений одним потужним газовим пальником із зручною підставкою під опукле дно сковороди WOK.

Конфорка для приготування в WOK може бути не тільки газовою. Деякі просунуті виробники кухонної техніки почали випуск спеціальних панелей для WOK з індукційним нагрівом. Такий спосіб теплової обробки продуктів якнайкраще підходить для швидкого потужного прогріву. Робоча поверхня такої панелі повторює форму дна сковороди, і продукти, поміщені в сковороду, готуються дуже швидко.

"Теппан-які"

Більш рідкісний на наших кухнях елемент приготування страв східної кухні це деко "теппан-які". Його особливість в незалежному регулюванні температури в двох зонах нагріву. Таким чином, деко можна використовувати не тільки для приготування, а й підтримувати готову страву в режимі підігріву. На деку "теппан-які" можна смажити, тушкувати і випаровувати. Доглядати за таким деком досить просто, так як його гладка нержавіюча поверхня легко відмивається звичайними кухонними засобами.

Пароварка

Для любителів правильного харчування і здорової їжі виробники панелей «доміно» передбачили модуль-пароварку. З його допомогою можна готувати їжу з мінімальною кількістю жиру, здорову і низькокалорійну. У деяких моделей є функція фіксації температури нижче точки кипіння. Це дає можливість готувати страви, максимально зберігають всі корисні вітаміни та мікроелементи. Прозора кришка дозволяє бачити весь процес приготування і швидко зупинити його в разі потреби.

Вбудований кухонний комбайн

Поки це ще досить незвичайний модуль, адже більшість господинь сприймають кухонний комбайн як самостійний прилад. Але комбайн «доміно» руйнує цей стереотип. Він дуже зручний у використанні, так як вбудований в стільницю електричний привід, закріплений надійно, немає ніякої вібрації і небезпеки впустити прилад разом з усім вмістом. Комплектується комбайн робочою чашею з нержавіючої сталі і різними насадками. У неробочому положенні привід закривається спеціальною кришкою.

Ми розглянули практично всі основні види панелей «доміно», якими можна оснастити сучасну кухню і сподіваємося, що цей огляд буде корисний при виборі Вашого комплекту.

0