+38 (067) 350-68-88

Call-центр: - понеділок - неділя: з 9-00 до 21-00

ІНДУКЦІЙНА чи Електрична варильна поверхня?

ІНДУКЦІЙНА чи Електрична варильна поверхня?

 

    Покупці часто ставлять мені таке запитання. І тут не завжди знайдеться однозначна відповідь. У кожного типу поверхонь є як плюси так і мінуси, ми їх розглянемо нижче, але давайте спочатку розглянемо принцип дії обох типів плит.

    Електрична поверхня. Тут все просто. Нагрівальний елемент встановлений під склокерамічною поверхнею і при включенні нагрівається і гріє каструлю (а заодно і саму поверхню і повітря навколо .

    Індукційна поверхня. Тут все складніше. Під поверхнею плити знаходиться індукційна котушка, по якій з дуже високою частотою протікає електричний струм, завдяки цьому в днищі посуду наводяться струми індукції , які відповідно гріють це саме днище. Пояснення на пальцях звичайно, але суть ідеї в тому, що не гріється нічого, крім того, що повинно грітися, ні скло, ні повітря, ні дно плити, гріється тільки каструля з вмістом.

    Ось тепер про плюси і мінуси.

    Індукційні поверхня набагато економічніші і швидкодіючі ніж електричні . ККД у індукційної плити до 90%, на відміну від 50-60 % у електричної, відповідно при тому ж споживанні потужності. Вода закипить майже в 2 рази швидше і, відповідно, набагато менше енергії потрібно для підтримки її в киплячому стані. Крім того, доглядати за індукційкою набагато простіше, на ній не пригорить молоко, що втекло і тд. І ще, індукційна плита  сама відключається при знятті з неї посуду і може підтримувати більш точно задану температуру. Знову ж безпека ( більше ніж до 90 градусів поверхня не розігріється при всьому бажанні ) . Загалом одні плюси.

     Але, якби все було так добре, то навіщо взагалі потрібні електроплити? Загалом, перейдемо до мінусів. Їх небагато але вони істотні.

    1 . Ціна. Індукційні плити трохи дорожче електричних.

Для порівняння електрична поверхня Bosch http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/varylni-poverkhni/elektrychni-varylni-poverkhni/pkf651f17e-detail (6220 гривень).pkf651f17e

і індукційна поверхня Bosch  http://dom-tex.com.ua/ua/poshuk/vbydovana/varylni-poverkhni/induktsiini-varylni-poverkhni/pie651f17e-detail (7595 гривень).pie651f17e

Приблизно однакові за класом поверхні. Правда 3-4 роки і різниця відіб'ється на електриці  і на зекономленому часі.

    2 . Найбільш неприємний мінус. Індукційні поверхні втрачають потужність разом з падінням напруги в мережі. Якщо в розетці не 220 вольт, а 180, нормально така поверхня працювати не буде. Час закипання виросте в рази.

    3 . Посуд . Посуд потрібнен спеціальний, алюміній, скло і тд з індукцією не дружать, потрібен тільки металевий посуд з товстим дном, на даному типі посуду є ще спеціальна позначка, що він придатний для індукційних плит. Зате будь який емальований посуд підійде без проблем.

    Ну от і все, коротенько. Ще важливо, хочу додати, ті покупці хто побоювався індукцію і брав плити типу  Bosch PIF651T14E (2 поверхні індукція, 2 електро) зараз електро практично не користуються. А також  ті, хто користувався електроплитою і перейшов на індукційну, в захваті від того, наскільки більш зручна і економічна дана поверхня . Так що вибір за Вами!

Магазин Домотехніка пропонує найбільший вибір електричних та індукційних варильних поверхонь провідних виробників у Львові.

0