+38 (067) 350-68-88

Call-центр: - понеділок - неділя: з 9-00 до 21-00

Що краще? No Frost чи крапельна система в холодильнику.

В даний час серед пропонованих холодильників у Львові все рідше зустрічаються моделі з ручною системою розморожування . Їх витісняють холодильники з крапельної системою розморожування або з No Frost. Спробуємо розібратися , що представляє з себе кожна з систем, які їхні переваги і недоліки.

Всі чудово розуміють, що обійтися взагалі без розморожування неможливо. Робота системи охолодження і компресора не може обійтися без утворення снігового нальоту або інею усередині камер. Дана проблема вирішується виробниками декількома способами. У холодильній камері можливе застосування крапельної системи, або No Frost ( ручне розморожування зустрічається все рідше, переважно в однокамерних холодильниках вітчизняного виробництва). У морозильних камерах крапельна система неможлива , тому в них застосовується або ручне розморожування, або система No Frost.

Крапельна система розморожування застосовується в більшості холодильників , вона проста й ефективна. На задній стінці камери розміщується охолоджуючий елемент - випарник. Його основна функція - охолодження задньої стінки холодильної камери. При роботі компресора задня стінка холодильної камери має від’ємну температуру , на ній конденсується вода і утворюються крижинки . Через певні проміжки часу компресор зупиняється , крижинки тануть і у вигляді крапельок стікають вниз, потім в злив, звідки вони потрапляють в спеціальну ванну, розташовану над компресором. Так як компресор має досить високу температуру, рідина легко випаровується. Цей процес абсолютно непомітний для користувачів . Єдине що вони можуть помітити - на якій стадії знаходиться робота компресора , в залежності від цього на задній стінці будуть або крижинки , або стікають краплі. Частота відключення компресора залежить від обраного температурного режиму, завантаженості холодильника, температури навколишнього середовища.

 

   Тепер розглянемо, що з себе представляє система No Frost. У холодильниках, обладнаних No frost випарник винесений за межі холодильної камери. Його ховають у корпусі за задньою стінкою або над морозильною камерою . Крім того холодильник оснащений одним або декількома вентиляторами, за рахунок яких здійснюється циркуляція повітря всередині камери. Вентилятор видуває повітря з холодильної камери, воно охолоджується за рахунок випарника і поступає охолодженим в камеру через спеціальні отвори. Виведена волога осідає на найхолоднішому місці - стінках випарника. Через певні проміжки часу компресор відключається і включається невеликий нагрівач , за рахунок якого весь іній на випарнику відтаюється, стікає в спеціальний піддон над компресором і випаровується.

Досить поширена думка, що система No Frost не тільки корисна, але і шкідлива , вона висушує продукти , холодильники з Но Фрост мають підвищений рівень шуму і енергоспоживання.

Насправді в будь-якому холодильнику продукти висушуються, просто з системою No Frost це відбувається трохи швидше, за рахунок обвітрювання . Але при дотриманні звичайних правил зберігання, таких як паперова або поліетиленова упаковка, процес висушування можна значно сповільнити. А на рівень шуму і енергоспоживання впливає не тільки наявність системи No Frost, хоча таки так , холодильники з нофрост зазвичай гучніше аналогічних без нофрост на 2-4 дб. Насправді не можна оцінювати модель тільки по одному критерію. Потрібно звертати увагу на багато технічних характеристик. Деякі моделі володіють високими показниками енергоекономічності, незважаючи на наявність системи No Frost в них.

Крім цього, холодильник, оснащений системою No Frost, має ряд переваг:

- Холодне повітря розподіляється більш рівномірно, відповідно температура всередині камери рівномірна по всьому об'єму. Різниця температур не перевищує 1-2 градуси, тоді як у холодильниках з крапельної системою цей показник досягає 5-6 градусів ;

- Температурний режим встановлюється дуже швидко при завантаженні великої партії продукції, або при частому відкриванні дверей. Це впливає на збереження продуктів і знижує витрату електроенергії. Але тут крім системи No Frost величезну роль грає якість теплоізоляції стінок і кількість компресорів.Незважаючи на наявність автоматичної системи розморожування, все ж холодильники не можуть обійтися без ручної праці. Рекомендується 1-2 рази на рік проводити ретельне прибирання щоб уникнути появи бактерій.

Деякі холодильники представлені у нашому магазині Львові (Liebherr, Gorenje) оснащені крапельною системою в холодильній камері і No Frost в морозильній, таке рішення є досить привабливим. Тепер Ви ознайомлені з кожною з систем охолодження. Ми не стверджуємо, що яка-небудь з систем краще або гірше, ми лише сподіваємося, що отримана інформація надасть допомогу у виборі холодильника, а вибір холодильників у Львові в нашому магазині оптимальний.

0